close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 20 października 2013

  Z okazji odsłonięcia popiersia Bronisława Piłsudskiego, odbyło się na Uniwersytecie Hokkaido seminarium poświęcone polskiemu etnografowi.

  Z okazji odsłonięcia popiersia Bronisława Piłsudskiego w Muzeum Ajnów w Shiraoi na Hokkaido, w dn. 20 października odbyło się na Uniwersytecie Hokkaido w Sapporo seminarium poświęcone życiu i badaniom polskiego etnografa, który badał język i kulturę Ajnów oraz innych ludów Dalekiego Wschodu.

   

  W seminarium, które zainaugurował ambasador Cyryl Kozaczewski, udział wzięli: wnuk Bronisława Piłsudskiego Kazuyasa Kimura, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Krzysztof Jaraczewski, pisarz Witold Kowalski, naukowcy z Polski: prof. Ewa Pałasz-Rutkowska i prof. Alfred Majewicz oraz z Japonii: prof. Koichi Inoue, prof. Kyoko Murasaki, prof. Toshimitsu Asakura, prof. Masato Tamura i prof. Takashi Yamagishi.

   

  Seminarium zostało zorganizowane przez Centrum Badań Słowiańskich Uniwersytetu Hokkaido i Towarzystwo Miłośników Kultury Polskiej na Hokkaido oraz Global COE Program “Reshaping Japan’s Border Studies”, przy wsparciu Ambasady RP w Tokio oraz Instytutu Polskiego w Tokio.

   

  Niespodzianką imprezy był występ dziecięcej grupy musicalowej pani Mariko Hosokawy.

  1 Prof
  2 Ambasador Cyryl Kozaczewski
  3 Dyrektor Krzysztof Jaraczewski
  4 Kazuyasu Kimura
  5 Koichi Inoue
  6 Prof
  7 Witold Kowalski
  8 Prof
  9 Mariko Hosokawa
  10 Dziecięcy musical

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: